Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Insygnia

Sztandar


Unit Flag

 

Unit Flag jest najważniejszym znakiem LITPOLUKRBRIG. Jej płat wykonany jest z niebieskiej, atłasowej tkaniny w kształcie kwadratu o wymiarach 100x100 cm. Za wyjątkiem boku przytwierdzonego do drzewca, obszyta jest srebrną frędzlą. Wszystkie przedstawione napisy i symbole są haftowane.

Awers

Na środku płatu znajdują się trzy skrzyżowane srebrne miecze, skierowane ostrzami ku dołowi. Pod klingą pierwszego miecza znajdują się barwy narodowe Litwy, pod klingą drugiego są barwy narodowe Polski a pod trzecią Ukrainy. W górnej części płata umieszczono napis: „GRAND HETMAN KOSTIANTYN OSTROGSKI” poniżej zaś LITHUANIAN - POLISH - UKRAINIAN BRIGADE.

Rewers

Na środku płatu umieszczono Godła Narodowe Litwy, Polski i Ukrainy, poniżej napis UNITED FOR PEACE.
Na drzewcu flagi znajdują się trzy gwoździe honorowe:

- Ministra Obrony Narodowej Polski
- Ministra Obrony Narodowej Litwy
- Ministra Obrony Ukrainy

Szarfy w barwach narodowych Litwy, Polski i Ukrainy są przytwierdzone do drzewca poniżej podstawy głowicy, która ma kształt ostrosłupa.
Unit Flag przechowywana jest w honorowym miejscu w Hall of Fame. 


 

 
Oznaka rozpoznawcza

  

Brigade Badge 

 Brigade Badge to emblemat o kształcie gotyckiej tarczy. Na chabrowym tle umieszczone są trzy srebrne miecze skierowane ostrzami ku dołowi. Ilość mieczy w bezpośredni sposób odnosi się do trzech państw wchodzących w skład LITPOLUKRBRIG. Poniżej rękojeści znajduje się wstęga, na której przedstawione są barwy narodowe Litwy, Polski i Ukrainy. Nad mieczami widnieje biały napis: LITPOLUKRBRIG. Brigade Badge jest noszona przez żołnierzy na rękawie munduru jako symbol przynależności do Brygady. Przypomina również nieustanie o idei, która nam przyświeca - UNITED FOR PEACE.


 

Oznaka Honorowa 

 

Honorary Sign

Honorary Sign ma formę trzech skrzyżowanych mieczy oplecionych szarfą w barwach narodowych Litwy, Polski i Ukrainy. Ostrza mieczy skierowane są ku dołowi. Miecze składające się z klingi i rękojeści są personifikacją złączenia i zjednoczenia. Miecz również utożsamiany jest ze sprawiedliwością, umiarkowaniem, roztropnością i pokojem. Przedstawienie trzech mieczy w bezpośredni sposób odnosi się do trzech państw wchodzących w skład LITPOLUKRBRIG. Wstęga z napisem LITPOLUKRBRIG znajduje się u podstawy ostrzy mieczy. Honorary Sign jest najwyższym wyróżnieniem nadawanym przez Dowódcę dla zasłużonych żołnierzy, pracowników oraz przyjaciół LITPOLUKRBRIG. 


 

 Oznaka Honorowa

Service Cross

 

Service Cross to odznaka o kształcie trzech skrzyżowanych mieczy oplecionych szarfą w barwach narodowych Litwy, Polski i Ukrainy. Trzy miecze sybolizują trzy nacje, które współdziałają na rzecz pokoju w naszym regionie. Krzyż jest zawieszony na wstążce w barwach narodowych państw wchodzących w skład LITPOLUKRBRIG. Service Crossjest wyróżnieniem nadawanym przez Dowódcę żołnierzom w uznaniu zasług i sumiennej służby w Brygadzie.


 

    
  • english version
  • BIP
pdf

go-up
Kontakt

Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego
Radziszewskiego 4
20-031 Lublin
tel. 261183000
fax. 261183018

    
  • english version
  • BIP