Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
11 listopada 2020
Święto Niepodległości
Święto Niepodległości to święto narodowe obchodzone 11 listopada, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jako II Rzeczpospolitej w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Żołnierze LITPOLUKRBRIG obchodzą święta narodowe każdego kraju z szacunkiem, honorem i zgodnie z tradycją. Zwykle Święto Niepodległości to radosny i uroczysty moment w roku, jednoczący Polaków z ich międzynarodowymi przyjaciółmi we wspólnym świętowaniu. Z powodu pandemii na świecie wszystkie uroczystości i dni obchodów uległy zmianie.

W Brygadzie również świętowaliśmy inaczej: osobno, na odległość, ale – zawsze razem. 10 listopada odbył się wykład VTC poświęcony historii związanej z Dniem Niepodległości Polski. Dowódca LITPOLUKRBRIG. Pułkownik Dmytro Bratishko zwrócił się do zgromadzonego przed komputerami personelu, przypominając o ogromnej wartości tego święta, a tym samym podkreślił  ,, Przed nami bardzo trudny czas, jednak wierzę, że wspólnie możemy osiągnąć sukces i pokonać te trudności - będąc zawsze razem zjednoczeni dla pokoju”.
Następnie, 11 listopada Starszy Narodowy Polski wraz z delegacją Litwy i Ukrainy złożyli kwiaty i zapalił znicz pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego (Plac Litewski) dla upamiętnienia tego ważnego dla Polaków święta.

LITPOLUKRBRIG - JESTEŚMY ZJEDNOCZENI DLA POKOJU.

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego
Radziszewskiego 4
20-031 Lublin
tel. 261183000
fax. 261183018

    
  • english version
  • BIP