Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
05 marca 2021
PRZYGOTOWANIA DO ĆWICZENIA „THREE SWORDS 21” W TOKU

Główna Konferencja Planistyczna (MPC) do ćwiczenia THREE SWORDS 21 odbyła się w Międzynarodowym Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa (IPSC) w Jaworowie (Ukraina) w dniach 1-5 marca 21.

Główna Konferencja jest bardzo istotną częścią procesu planowania do zbliżającego się ćwiczenia THREE SWORDS 21, które odbędzie się w lipcu tego roku w IPSC Jaworów na Ukrainie. Głównym celem ćwiczenia jest realizacja zadań mandatowych wynikających z przeznaczenia  Brygady. Ćwiczenie THREE SWORDS 21 daje również możliwości  zacieśniania współpracy między krajami Europy Środkowo-Wschodniej (Litwą, Polską i Ukrainą), a także przy wsparciu USA  dążenia Ukrainy do członkostwa w NATO i Unii Europejskiej.

Ćwiczenie po raz pierwszy odbędzie się na Ukrainie i będzie kontynuowane w ramach programu szkoleniowego LITPOLUKRBRIG we współpracy z Litwą, Polską i Ukrainą raz na dwa lata. W szkoleniu ma wziąć udział ok. 1200 żołnierzy z oddziałów afiliowanych do Brygady Litewsko - Polsko - Ukraińskiej.

Tydzień trwania konferencji był okresem wytężonej, ciężkiej pracy dla oficerów sztabu brygady,  członków IPSC i innych uczestników, wykonujących zadania planistyczne i organizacyjne przygotowujące do ćwiczenia. Były to między innymi finalizacja EXPLANU wraz z jego zatwierdzeniem, opracowanie ostatnich części scenariusza, przeprowadzenie rekonesansu na poligonie czy podsumowanie kwestii logistycznych.

Działania podjęte podczas Głównej Konferencji Planistycznej i wyciągnięte wnioski stanowią solidną podstawę procesu planowania. Następnym krokiem będzie przeprowadzenie Treningu Sztabowego z Gwardią Narodową Stanu Illinois, w wyniku którego zostanie opracowany rozkaz operacyjny do ćwiczenia THREE SWORDS 21.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego
Radziszewskiego 4
20-031 Lublin
tel. 261183000
fax. 261183018

    
  • english version
  • BIP