Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
16 marca 2021
PODIUM DLA LITPOLUKRBRIG W ZAWODACH STRZELECKICH Z MSBS GROT
grot shooting competition 12.03.21 Międzynarodowa drużyna z LITPOLUKRBRIG wzięła udział w zawodach strzeleckich z MSBS GROT organizowanych przez 19 Brygadę Zmechanizowaną z Lublina na strzelnicy Srebrzyszcze w Chełmie

     W zawodach z karabinka MSBS GROT wzięło udział dziesięć drużyn z 19 Zmechanizowanej Brygady wraz z międzynarodową drużyną LITPOLUKRBRIG. Grot to półautomatyczny typ karabinka szturmowego, który został niedawno wprowadzony do użytku w Siłach Zbrojnych RP. Brygada Litewsko - Polsko - Ukraińska zajęła zaszczytne, trzecie miejsce . Należy to uznać za duży sukces, biorąc pod uwagę, że żołnierze zapoznali się z Grotem po raz pierwszy zaledwie kilka minut przed rozpoczęciem strzelania. Oprócz świetnej atmosfery i ducha współzawodnictwa pomiędzy drużynami, była to również niepowtarzalna okazja do przećwiczenia własnych umiejętności strzeleckich oraz wymiany nowych doświadczeń.

     Żołnierze z Ukrainy i Litwy pozytywnie ocenili organizację imprezy. Dodatkowo podkreślili, że MSBS GROT to dobra broń, prosta i wygodna w celowaniu,  a korzystanie z niej jest intuicyjne. „Broń jest celna i łatwa w obsłudze, zapewnia również wygodę żołnierzom prawo i leworęcznym” - powiedział doświadczony oficer Ukraińskich Sił Zbrojnych por. Serhii MAHLOVANYI. Dodał też - "Ogromne wrażenie wywarło na mnie działanie zamka, niewielki odrzut i przyzwoity, metalowy celownik pomagający w prowadzeniu bardzo celnego ognia”.

   ,,Trzeba przyznać, że ergonomia i zasada działania karabinu jest dobra. Wszystko, czego potrzebuje strzelec, jest na wyciągnięcie ręki ”- skomentował kpt Arnas SABLINSKAS, Litewskie Siły Zbrojne.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego
Radziszewskiego 4
20-031 Lublin
tel. 261183000
fax. 261183018

    
  • english version
  • BIP